MARTIN KABÁT TÁBORSKÝ MALOVÁNO SVĚTLEM, Vernisáž výstavy fotografií

04.09.2015

Tzv. Sabatierův efekt, neboli efekt pseudosolarizace, je fotografická technika z 19. Století, která učarovala Martinovi Táborskému právě proto, že její aplikací vznikají jedinečné, originální obrazy. Konečný výstup nezná ani samotný autor fotografie. Výsledkem tohoto chemického procesu je velmi černý obraz se zvýrazněnými konturami jednotlivých objektů. Výsledná fotografie je dílem náhody, kterou ovlivňuje řada faktorů, je podobná spíše obrazu než klasické fotografii. Sabatierůb efekt je tak záhadným procesem, který nedovolí z jednoho negativu vytvořit dva stejné pozitivy. Stěžejním tématem výstavy fotografií Martina K. Táborského je krajina. Tajemství Sabatierova efektu můžeme obdivovat také na několika portrétních fotografiích. Pokud chcete poznat tajemství této techniky, navštivte výstavu fotografií Martina Kabáta Táborského v Kamenářském domě.
Vernisáž výstavy v pátek 4. září 2015 od 16.30 hod.
Kamenářský dům / Výstava potrvá do 1. 11. 2015