SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ na Dlaskově statku

28.9.2017

Čtvrtek 28. září 2017 (9.00 – 16.30 hod.)

Posvícení na Dlaskově statku – tentokrát se bude konat ve svátek svatého Václava – 28. září 2017.

Lidé ve vesnických usedlostech, jako je například Dlaskův statek, museli odjakživa tvrdě pracovat.  Ale také se uměli bavit – o tom jak se přesvědčíte na Dlaskově statku, kde si připomene, jak lidé dříve ve velkém statku oslavovali ukončení letní sklizně. Budete mít možnost se seznámit s chodem domácnosti a hospodářství, uvidíte, jak se v troubě v  kachlových kamnech chystala pečená husa s knedlíkem a se zelím, která o Posvícení vždy patřila na slavnostně prostřenou tabuli. Ve stálé expozici si připomenete, jak Posvícení slavil hospodář Dlask se svou rodinou, uvidíte, a bude si moci vyzkoušet i ochutnat, jak se pekly „prakovické koláče“ s povidly, mákem a ovocem podle receptu ze Šírova mlýna z Prakovic  u Mrklova. Akci doplní kulturní program, ve kterém se představí folklórní soubor, nebude chybět ani pohádka a soutěže pro nejmenší.  Již tradičně program doplní muzejní řemeslně výtvarná dílna a řemeslný jarmark.  Takže nezapomeňte si udělat uzlík na kapesníku a přijďte ve čtvrtek 28. září na Dlaskův statek do Dolánek.

Program:

10.15 hod.          Říkanky s Evou Kordovou
11.00 hod.          Divadlo ROLNIČKA s Barevnou strašidelnou pohádkou
12.00 hod.          Folklórní soubor Šafrán – pásmo písní a tanců
13.00 hod.          Volupsije – country kapela z Jablonce nad Nisou
14.30 hod.          Divadlo ROLNIČKA s pohádkou Když jsem já sloužil
15.30 hod.          Volupsije – country kapela z Jablonce nad Nisou

„JÁ, JOSEF DLASK – NÁVRAT HOSPODÁŘE“ Stálá expozice na Dlaskově statku

Dlaskův statek otevřen denně kromě pondělí, září 9.00 do 16.00 hod.