Otevřeno denně
kromě pondělí:

Výtvarný salon pro děti a mládež Turnov – Jawor 2014 ZAHÁJENÍ VÝSTAVY

12.02.2015

Výtvarný salon má dlouholetou tradici vycházející ze spolupráce muzeí v Turnově a Jaworu. Soutěž vznikla v Jaworu a později se rozvinula v mezinárodní přehlídku. V dnešní době se jí účastní na 300 výtvarných prací z obou stran hranice ve čtyřech věkových kategoriích. Od dětí z mateřských škol až po středoškoláky do 18 let. Po mnoha ročnících, které byly svázány určitým tématem, se v posledních letech stal Salon opravdovou přehlídkou nejlepších prací za uplynulý rok. Přehlídka tak rozkvetla do krásy pestrostí témat a technik a stala se více inspirativní nejen pro samotné tvůrce, ale také pro jejich pedagogy. V současné době se organizaci přehlídky na české straně věnuje Středisko pro volný čas dětí a mládeže Žlutá ponorka a Muzeum Českého ráje Turnov zajišťuje její prezentaci krásnou výstavou ve svých prostorách. Výtvarný salon dětí a mládeže představí nejlepší práce českých a polských dětí z roku 2014. Srdečně zveme všechny děti, ale také pedagogy výtvarných oborů. Výstavu zahájí naše malé Berušky z MŠ Zborovská.
Příjemné zážitky ve světě dětské fantazie Vám přeje Lada Capoušková, koordinátorka Salonu na české straně.
Vernisáž výstavy ve čtvrtek 12. února 2015 od 10.00 hodin.
Výstavní sál muzea / Výstava potrvá do 15. 3. 2015

salon vernisaz 2015 pozvánka