HOROLEZECKÉ AKTUALITY

Zájezd do Bad Schandau na Boulder cup – 18. srpna 2018
Pojeďte s námi v sobotu 18. srpna do Bad Schandau na 10. ročník horolezecké soutěže Boulder cup.
A to zadarmo! Program zájezdu bude individuální.

Soubory ke stažení:
Přihláška Boulder cup
Pozvánka-Boulder cup-zájezd

Pódium v atriu muzea zmizelo. Atrium získá novou podobu.

Už několik let se horolezecká sbírka utěšeně rozrůstá. V květnu letošního roku se nám podařilo navštívit Petra Placheckého žijícího v Liberci, který se nesmazatelně vryl do památníků výstupem severní stěnou Eigeru. Podílel se na prvovýstupu provedeném v období 4.–29. srpna roku 1976, který bez nadsázky patří k jednomu z nejtěžších na Eiger vůbec. Cesta byla pojmenována Československý pilíř (klasifikace VI+). My jsme od něj do muzejních sbírek získali obrovskou škálu horolezeckého vybavení, mezi kterým je dokonce i tunelový stan, tzv. Housenka (typ Omnipotent, od amerického výrobce Early Winters), který patřil mezi absolutní špičku ve vybavení vysokohorských lezců. Děkujeme!

Patro
Stavba začala, vše začíná mít jasnější obrysy – únor 2018.

Budoucnost
tak nějak by dle vizí architektů mělo vypadat blízké okolí nové budovy Horolezecké expozice (červen 2019?)

Základy
Základy nové expozice vznikly během října 2018.

Horolezecký festival – 9. září 2017
Horolezecký festival kromě Adiny Atlas a Jakuba Nohy ozvláštnil svým vystoupením osobitý Pavel Homolka alias Šoumen.

Obraz Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou:
Během příprav na demolici musel být obraz Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou prachotěsně uzavřen. Byla na dlouhou dobu poslední šance obraz vidět a vůbec poslední využít při tom hlediště, které během realizace nové expozice bude odstraněno.

Bouráme – 23. červen 2017
Kavárna zbourána, chystáme se na Sasíky.

Chystáme se bourat – 22. červen 2017
Kavárna a dílny našeho technického oddělení musí ustoupit…

Předali jsme stavbu
15. května 2017 jsme předali prostor budoucí horolezecké expozice stavební firmě. Zbývá jen několik posledních dnů k návštěvě galerie a prohlídce obrazu Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou. 29. května bude galerie defitivně uzavřena.

Výběrové řízení na dodavatele stavební části projektu vyhrála firma Termil, a. s., z Jablonce nad Nisou.

Výzva k Horolezecké fotografii 2