Publikace – Český ráj a okolí

Český ráj a jeho tajemství

Český ráj a jeho tajemství

Lucie Seifertová / 299 Kč

Leporelo o Českém ráji v českém, německém a anglickém jazyce

Praha; Petr Prchal; 2007

Český ráj na starých diapozitivech

Český ráj na starých diapozitivech

Jana Scheybalová; Roman Kašpar / 235 Kč

Kolorované diapozitivy nejznámnějších a nejkrásnějších míst Českého ráje vybrané pečlivě z několika muzejních i soukromých sbírek podávají půvabný obraz o krajině i lidech. Přenesou nás téměř o století zpět do počátků turistiky i okouzlení z promítání „světelných obrazů“. Zasvěcené a čtivé průvodní slovo přední historičky Jany Scheybalové přináší mnoho dosud nepublikovaných podrobností a zajímavostí a vytváří z knihy jakousi malou obrazovou encyklopedii Českého ráje. Knižní vazba, 156 stran, vydání 2007.

 

Cestovní kniha

Autor: Petr David, Vladimír Soukup / 299 Kč

Cestovní kniha je určena všem těm, kteří chtějí cestovat po naší zemi a potřebují doporučet výletní trasy jak autem, tak i pěšky. 150 + 1 zajímavých motoristických tras, mapky a popisy výletů a další užitečné informace. Kniha je doplněná spoustou fotografií.

Praha: S&D; 2006

Kozákov – příběh hory – DOČASNĚ VYPRODÁNO!!

Kozákov – příběh hory – DOČASNĚ VYPRODÁNO!!

kolektiv autorů / 250 Kč

Nová regionální publikace o Kozákově.

Poutavá kniha o historii i současnosti hory Kozákova a okolí vydaná k příležitosti 90. výročí prvního otevření Riegrovy chaty. Vydal Klub českých turistů, odbor Semily, v roce 2018.

144 str.; pevná vazba

Kulturní památky Turnovska

Kulturní památky Turnovska

kolektiv autorů / 90 Kč

Obrazová publikace kulturních památek města Turnov a jeho okolí.

Vydalo město Turnov v roce 2010.

Příběhy rozhleden Českého ráje – ZNOVU V PRODEJI!!

Příběhy rozhleden Českého ráje – ZNOVU V PRODEJI!!

Marek Řeháček, Petr Kurtin, Jan Pikous / 350 Kč

Stejně jako předchozí čtyři rozhlednové publikace Příběhy jizerskohorských rozhleden (2011), Příběhy lužických rozhleden (2012), Putování za Štěpánkou (2014) a Příběhy rozhleden Českosaského Švýcarska (2015) je tato kniha o Českém ráji především vyprávěním o krajině a naší fascinaci putováním. Pro její tvorbu jsme využívali prameny v podobě historických knih a novin, vzpomínky pamětníků, povídání současníků a naše vlastní zážitky a poznatky. Přestože řada citátů z historických děl a periodik je v textu použita hlavně pro maximalizaci dobové autenticity, není publikaci rozhodně možné vnímat jako historickou či vědeckou práci, ale spíše jako jakýsi návod na veselé výlety krajinou. Stejně neodborně – ale o to více pocitově – byla vymezena popisovaná oblast Českého ráje. Za základní osu kraje byla námi vzata Zlatá stezka Českého ráje, začínající ovšem již v Mladé Boleslavi pod radniční věží, kterou by k rozhlednám Českého ráje asi jen málokdo zařadil. Pikantní přitom je, že ačkoliv naše kniha je tematicky postavena na povídání o rozhlednách, opravdových rozhleden, coby výsledků činění turistických spolků, je v Českém ráji vcelku málo. Řada vyhlídkových věží zde byla umístěna na starších baštách zdejších hradů, které ovšem byly postaveny pro zcela jiné účely, než je zábavné rozhlížení se. To nám ale ani trochu nevadilo v nadšení, s nímž jsme krajinou Českého ráje putovali a užívali si přitom zdejší nálady a výhledů do malebného kraje.

Knihy 555, 2018

 

Přírodní klenoty Podještědí – DOČASNĚ VYPRODÁNO!!

Přírodní klenoty Podještědí – DOČASNĚ VYPRODÁNO!!

Dominik Rubáš / 395 Kč

V knize je popsáno několik set přírodních zajímavostí, které leží v oblasti mezi Turnovem, Libercem, Jablonným v Podještědí a Mnichovým Hradištěm. Velká část lokalit je navíc zobrazena na fotografii. Kromě téměř osmi set barevných fotografií kniha obsahuje ilustrace a básně o podještědské krajině. Součástí publikace jsou výsledky rozborů vody 15 pramenů či slovník geologických a geomorfologických pojmů. Nechybí ani 7 dvoustránkových turistických map s vyznačenými polohami vybraných zájmových lokalit, zjednodušená geologická mapa a 3D pohledy ze stínovaného modelu reliéfu ČR. Kniha může posloužit jako obrazový turistický průvodce po krajině malebného Podještědí. Udělá radost všem, kdo mají tento kraj v srdci, i těm, kteří se s ním chtějí seznámit.

 

Ptáci Českého ráje

Ptáci Českého ráje

Zdeněk Mrkáček a spolupracovníci / 120 Kč

ZO ČSOP Křížánky. Jičín; 2000

Turnov – Český ráj

Turnov – Český ráj

Miroslav Cogan, Bohumil Jakoubě / 400 Kč

Podtitul: Město na Jizeře, Město drahokamů, Srdce Českého ráje

Kniha popisuje město Turnov a jeho okolí v dobách minulých i současných. Ne nadarmo se říká, že Turnov je srdcem Českého ráje. Publikace vyšla v českém, anglickém a německém jazyce.

Nakladatelství Jakoubě; 2018 (2. vydání)

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Muzeum Českého ráje v Turnově
Skálova 71, 511 01 Turnov