Dobrá zpráva pro návštěvníky

MUZEUM ČESKÉHO RÁJE SE OTEVÍRÁ V ÚTERÝ 12. KVĚTNA 2020!

Kromě stálých expozic v hlavní budově a expozice Horolezectví máme několik novinek. Velkou proměnou prošla expozice mineralogie, a to nejenom technickým řešením, ale i novým obsahem. Připravili jsme také otevření dvou nových výstav. Výstava „Současný Evropský šperk ze sbírek Muzea Českého ráje“ je prezentací prací zlatníků a šperkařů, kteří se v uplynulých 25 letech zúčastnili Mezinárodních šperkařských symposií v Turnově. Výstava se uskuteční v termínu 12. 5. – 12. 7. 2020. Na tuto výstavu v červnu navážou výstavy předních českých šperkařů Reného Hory a Karla Votipky. Kurátorem těchto výstav je Miroslav Cogan. Zcela mimořádná a neplánovaná výstava „99 nej” bude instalována v Kamenářském domě a veřejnosti představí nejzajímavější exponáty, které naše muzeum získalo darem nebo koupí. Na Dlaskově statku se návštěvníci mohou těšit na novou stálou expozici „Kolovrátek, stav i jehla“, věnovanou tradičním textilním technikám v oblasti Pojizeří. V létě tato expozice ožije workshopy a ukázkami tkaní na stavu, paličkování, spřádání lnu ad. Nabídka pro návštěvníky tímto samozřejmě nekončí. Připravujeme další výstavy a letní programy, cíleně pro rodiny s dětmi a tuzemské návštěvníky. Protože jich je hodně, budeme vás o nich informovat samostatně během června. Těšíme se na vás!

Otevření muzea v úterý 12. května (Podrobnější informace ke stažení)

Současný evropský šperk ze sbírek Muzea Českého ráje
Kolovrátek, stav i jehla