Říjen, 2022

Detaily události

Start: 23. října v neděli v 9:00 na vlakovém nádraží v Hodkovicích nad Mohelkou
Cíl: Hodkovice nad Mohelkou, kde je oficiální konec exkurze
Vzdálenost: cca 10 km poklidným tempem s mnoha zastávkami; předpokládaná délka exkurze cca 5-6 hodin (záleží na výběru lokalit)
Finanční náklady: Dopravu na místo srazu a zpět si hradí každý sám.
Vybavení: pevná obuv, vhodné oblečení a vybavení do terénu (dle počasí), kladivo a vybavení ke sběru vzorků, noviny na balení vzorků, svačina a pití, dobrá nálada

Naši výpravu začneme na nádraží v Hodkovicích nad Mohelkou, odkud se vydáme směr Frýdštejn a Bezděčín. Postupně projdeme sedimenty křídového stáří, vulkanity mladších prvohor a přeměněné horniny starších prvohor. Na pár kilometrech se vrátíme o stovky milionů let do minulosti, navštívíme lomy a občas bude možnost najít i nějaký ten minerál nebo zkamenělinu.

I v letošním roce se opět můžete těšit na geologické exkurze, které pro vás připravil geolog Jan Bubal. Exkurze nejsou určeny jen zájemcům o geologické vědy, ale i všem milovníkům historie a krásné přírody. Exkurze zvládne každý, průměrně zdatný turista. K účasti je nutné přihlásit se na emailové adrese bubal@muzeum-turnov.cz, telefonním čísle: 778 779 917, nebo osobně na pokladně muzea.

Exkurze č. 2_Do okolí Hodkovic nad Mohelkou

Geoexkurze Plakát