Srpen, 2022

30srp9:0017:00Událost již skončilaDen s mineralogem 2022 – zážitkový program s geologickou tematikou

Detaily události

Muzeum Českého ráje v Turnově – Kamenářský dům (9:00 – 17:00) / Každé úterý v červenci a srpnu

Zážitkový program s geologickou tématikou (nejen) pro děti.
Odlévání a barvení zkamenělin ze sádry; rýžování českých granátů a olivínů pomocí rýžovacích pánví; hledání drahých a rudních kamenů ve štěrkové drti; odkrývání kostry dinosaura; dobývání drahých kamenů; burza minerálů.

Rozšířený program:
30. 8. (od 10.30 a 14.00 hod.) Komentovaná prohlídka mineralogické expozice a výstavy Český granát – mineralogický symbol Čech

Toto léto probíhá již šestý ročník naučně-zábavného programu určeného (nejen) dětem s názvem „Den s mineralogem“. Pro návštěvníky každého věku jsou připravena stanoviště, která se nachází ve venkovním areálu muzea. Mezi aktivitami, na které se návštěvníci mohou těšit, je odlévání a barvení zkamenělin ze sádry, rýžování českých granátů a olivínů pomocí rýžovací pánve, hledání minerálů ze štěrkové drti. Děti si zahrají na malé paleontology a budou objevovat kostru dinosaura. Velmi oblíbenou atrakcí je dobývání drahých kamenů z odlité žíly pomocí kladívka a majzlíku.

Na stezce vedoucí kolem Kamenářského domu si děti i rodiče mohou vyzkoušet své znalosti ze světa kamenů. Chybět nebude „výprodejová burza“ minerálů.

(úterý) 9:00 - 17:00

Lístek

Lístky na tuto událost již nejsou na prodej!