DOBA CIHELNÁ V TURNOVĚ – PANSKÉ, OBECNÍ I SOUKROMÉ CIHELNY V KATASTRU MĚSTA (Vernisáž výstavy 11. 11 od 17:00)

11.11.2022

Cihelny. Bez nich bychom toho v Turnově minimálně v posledních dvou stoletích mnoho nepostavili, ale jejich historie u nás je mnohem starší. Na jedné z posledních výstav plánovaných v příštím roce k oslavám výročí první písemné zmínky o Turnově představíme veřejnosti fenomén cihelen v tomto městě. Bylo jich zde mnoho a některé vznikaly přímo v místě stavby nových budov.
A vzhledem k tomu, že jedním ze spoluautorů plánované výstavy je také letitý sběratel cihel v našem regionu, je možné veřejnosti poprvé v historii našeho muzea představit výrobky zdejších cihelen a ukázat jejich značky, které jsou pro ně typické a případným zájemcům mohou napovědět, kde byly konkrétní cihly vyrobeny. Návštěvníci výstavy se také mohou těšit na zajímavý doprovodný program.

Vernisáž výstavy v pátek 11. listopadu od 17:00.
Kulturní program vernisáže: Jazzový recitál Martina Hyblera a Jindřicha Bady

Kurátor: Mgr. Pavel Jakubec, Mgr. David Marek