Ladakh a Zanskar aneb malý Tibet – Cestopisná přednáška Radky Tkáčikové

Cestopisná přednáška:

Ladakh a Zanskar aneb malý Tibet
Přednáší: Radka Tkáčiková

Oblast na severu Indie je nazývaná malým Tibetem pro svoji kulturní i náboženskou podobu s Tibetem. Vysokohorská himálajská poušť překvapí malebnými tradičními vesničky vnitru hor a zakonzervovaným stylem života.  Soutěsky, pastevecké stezky a prastaré buddhistické kláštery, které stále žijí. Údolí Indu a letní sídlo Dalajlámy. Výstupy na šestitisícovky, nejvyšší silniční sedla na světě, pádlování na řece Zanskar a slaná jezera ve výšce 4500 m. Buddhistická filosofie, festivaly v klášteře, rituály, to vše na přednášce Radky Tkáčikové, která do oblasti létá přes dvacet let.
Muzeum Českého ráje v Turnově / Expozice Horolezectví / 19. 1. 2022 od 18:00 / Vstupné: 50 Kč

Z důvodu aktuálních vládních protiepidemických nařízení prosíme, abyste Vaši případnou účast na přednášce absolvovali pouze s očkovacím certifikátem, nebo potvrzením o prodělání nemoci covid-19, ne starším než 180 dní.
Děkujeme.