Komentovaná prohlídka nové expozice Historie

18. května 2023 od 17:00 Komentovaná prohlídka nové expozice Historie
Expozicí provedou Mgr. David Marek, Mgr. Antonín Mojsl, PhDr. Jan Prostředník, Ph.D. a PhDr. Jiří Zoul Sajbt. Prohlídka se koná u příležitosti Mezinárodního dne muzeí.

Po čtrnácti letech bylo rozhodnuto, že stávající expozice historického oddělení turnovského muzea věnovaná osobnostem Turnovska, je zralá na výraznou obměnu. Cílem bylo vytvořit edukační základnu věnující se dějinám Turnovska s důrazem na samotnou historii města spojenou po velkou část jeho existence s drahým kamenem. Informacemi spojenými s drahokamy se tak přirozeně zařadí mezi ostatní expozice v muzeu a stane se i zajímavější pro návštěvníky z jiných regionů než jen pro domácí, kterým ale přesto nabídne informace o historii rodného města. V tomto bodě cílíme především na ty školou povinné, které bychom v rámci školní výuky u nás v muzeu rádi vídali častěji. K obměně nás také dovedla řada akcí pořádaných při příležitosti 750. výročí první písemné zmínky, které se zdály být vhodným okamžikem na zahájení příprav nové expozice. Ta je dnes již hotová a přibližuje dějiny Turnova a přilehlého regionu od samých počátků, resp. krátce před samým založením města Odkud se vzalo, co mu předcházelo, proč vzniklo tam, kde vzniklo.

Expozice Historie

Vstup do Muzea Českého ráje v Turnově a Dlaskova statku v Dolánkách ve čtvrtek 18. května zdarma.