Výstava

Otevírací hodiny

Otevřeno denně kromě pondělí:

květen – září:
9:00 – 17:00 hod.

říjen – duben:
9:00 – 16:00 hod.

Kontakt

Tel: 481 322 106
mail@muzeum-turnov.cz

reGenerace 4

28.11.2019 - 26.01.2020

Výstava reGenerace 4 přispívá k oživení – regeneraci turnovské scény, podporuje mladé začínající autory, umožňuje jim mezigenerační setkání se zkušenými šperkaři. Zároveň přibližuje široké veřejnosti odlišné přístupy, ukázuje, že autorský šperk je svébytným výtvarným dílem, a prezentuje Turnov jako líheň talentovaných šperkařů.

Také Muzeum Českého ráje v Turnově je se šperkem neodmyslitelně spjato. Již několik desítek let pořádá mezinárodní šperkařská sympozia a ve své rozsáhlé sbírce moderního šperku představuje osobitý přístup tvůrců nejen jako k nositelnému a užitému předmětu, ale též jako autorské vyjádření myšlenky v uměleckém artefaktu.
Každý druhý rok se v muzeu mohou turnovští šperkaři prezentovat novými kusy ze svých dílen či ateliérů. K okruhu místních autorů letos opět přizveme hosty. Po šperkařích z Železnobrodska a Jablonecka to bude první skupina výtvarníků činných v metropoli a tři mimopražští autoři pod společnou hlavičkou „Pražský výběr I.“ – Světlana Dudková, Pavel Filip, René Hora, Simona Kafková, Štěpán Klas, Jolana Kredlová Nováková, Martina Mináriková, Kamila Mizerová Housová, Karel Votipka a Petr Vogel. Další „Pražáky“ i mladších generací chceme postupně oslovit v následujících letech.

Výstavní sál / 28. 11. 2019 – 26. 1. 2020

X