Výstava

OTEVÍRACÍ HODINY

Otevřeno denně kromě pondělí:

květen – září:
9:00 – 17:00 hod.

říjen – duben:
9:00 – 16:00 hod.

KONTAKT

Tel: 481 322 106
mail@muzeum-turnov.cz

SVĚT KOSTIČEK®

04.11.2021 - 30.12.2021

Výstava pro všechny příznivce pestrobarevných kostiček stavebnice Lego. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na expozičně-herní výstavu Svět kostiček® – světový fenomén. Z dánské stavebnice Lego® představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu komerčních edic továrních setů Lego Technic, ale také unikátní modely z převzaté vlastní tvorby stavitelů z celého světa. Lego Technic přináší možnosti vytvoření složitějších pohyblivých modelů, které budou na výstavě také představeny. Na své si přijdou také děvčata, pro která bude připravena část expozice Lego Friends a lego kamarádky Andrea, Olivie, Stephanie, Mia a Emma se svými domečky, autíčky, koníky ad. Výstava nabídne komfortně vybavenou dětskou hernu s kostičkami Lego®. A pokud vás výstava inspiruje k tvorbě vlastních modelů, můžete si na pokladně muzea zakoupit nové stavebnice Lego® za fajn ceny. Zavítejte s námi do světa her a fantazie.

V průběhu výstavy bude probíhat soutěž o hodnotné stavebnice Lego®, o vyhlášení výherců vás budeme informovat  3. ledna 2022 na facebooku a webových stránkách muzea. Výherci budou vyrozuměni telefonicky, nebo e-mailem.

Autorem a patriotem projektu putovní výstavy Svět kostiček® je Ing. arch. Petr Šimr, Ph.D. – sběratel, designer, stavitel, vystavovatel, lektor a 4. největší sběratel značky Lego® v České republice. Petr Šimr rád sbíral různé modely už v dětství. Začínal s vláčky, modulárními domy a nákladními auty. Stavebnice Lego pro něho ze začátku byla spíše výjimka kvůli jeho nedostupnosti v dané době. Dlouho ale snil o pořízení si několika Lego® setů, což si během doktorandského studia splnil, když si z vlastních prostředků zakoupil několik prvních vlakových souprav. Od toho momentu se v něm zrodila vášeň
pro sbírání továrních Lego® setů. Během několika dalších let nasbíral téměř všechny dostupné vlakové sety, přístavy, letiště, plovoucí lodě, témata City®, Western®, Creator®, exkluzivní modulární domy i modely v limitovaných edicích. Nyní se Petr Šimr věnuje realizacím výstav na míru, přednáškové, konzultační a lektorské činnosti a zakázkové tvorbě pro české výrobce stavebnic Cheva® a Seva®.
Ze stavebnice Lego® má ve své sbírce má téměř 7 400 exponátů, mezi nimiž jsou nejen tovární sety, ale i jeho vlastní tvorba MOC (My own creatinon) a tvorba jeho přátel. Ve své sbírce má i výjimečné kousky, které nevystavuje. Třeba originální dřevěnou krabičku od firmy Lego® z roku 1957.

Výstavní sál / 4. 11. – 30. 12. 2021

 

Komentovaná prohlídka výstavy:
11. prosince od 13.00 a 14.00 hod.
Výstavou provede Petr Šimr, sběratelem a patriotem projektu Svět kostiček®.
SVET KOSTIČEK – Pozvánka
SVET KOSTIČEK – Pozvánka

 

 

X