V noci z pátku na pondělí

26.01.2023 - 05.03.2023

Pavla Soukupová:
„Do Českého ráje jezdím od dětství a vždy se sem ráda vracím. Hlavním motorem mé práce je motiv z J. D. Salingera: Starší bratr radí mladšímu: Představ si knížku, kterou by sis rád přečetl a prostě ji napiš. Kreslím to, na co bych se podívala. Mé obrazy jsou narativní, vyprávím příběhy. Snažím se z běžných situací vytvořit jednoduchý znak, který by snad mohl mít universální čitelnost. Myslím svou práci vážně, ale byla bych ráda, aby jí nechyběl humor a vtip. Názvem výstavy jsem chtěla říct, že mi to rychle uteklo a že jsem se královsky bavila. Už asi nejdu do kopce, ale jdu stále dál, něco si namalovat ke koukání.”

Obrazy Pavly Soukupové jsou originální po stránce tematického záběru i způsobem výtvarného provedení. Lidské vztahy jsou inspirací veškeré umělecké tvorby, ale už málo výtvarníků je dokáže komentovat s takovou empatií a laskavý humorem jako ona. Vnímavá je i ke krajině a květinám, které zobrazuje ve stylizované rytmické zkratce. K citlivému vyznění jejích prací přispívá i technika, kterou si během let, po ukončení akademie výtvarných umění, osvojila. Obrazy, tvořené pomocí pastelových a akrylových barev, vosku a kovu na kartonu, jsou plné světla a klidu. Výstavu Pavly Soukupové doplní smaltované náramky a objekty i ukázky z její ilustrátorské tvorby.

Vernisáž výstavy ve čtvrtek 26. ledna od 17:00.
Kamenářský dům/ 26. 1. – 5. 3. 2023

Výstava obrazů Pavly Soukupové

Obraz Pavly SoukupovéObraz Pavly SoukupovéObraz Pavly SoukupovéVýstava obrazů Pavly Soukupové

Akademická malířka Pavla Soukupová