Zlatá výroční souprava „70“, Granát Turnov (od 8. 11.)

08.11.2023 - 10.12.2023

Zlatá výroční souprava „70“, Granát Turnov, d.u.v. Turnov
Muzeum Českého ráje – Klenotnice / 8. 11. – 10. 12. 2023

Exkluzivní výroční souprava granátových šperků k vidění v Klenotnici turnovského muzea.

U příležitosti oslav 70 let, přichází Granát, d.u.v. Turnov s výjimečnou soupravou šperků ze zlata. Zdobí ji 70 českých granátů raritní velikosti 6,8 x 4,8 mm uvolněných z firemních sbírek budovaných desítky let. Tyto kameny byly doplněny 1 492 drobnými českými granáty o velikosti od 1,1 do 1,5 mm.

Soupravu vytvořil tým designérů, brusičů a zlatníků Granátu Turnov. Při navrhování byli designeři inspirováni tvarem, velikostí a nádherně temně červenou barvou českých granátů. Šperky v sadě jsou navrženy pro denní i noční nošení. Kombinaci šperků si nositelka volí dle příležitosti, ke které je obléká. Pravost kamenů a originalita soupravy je doložena certifikátem Granátu Turnov. Cena zlaté výroční soupravy je neveřejná, skutečná hodnota těchto šperků je opravdu vysoká a bude sdělena pouze vážným zájemcům.

Materiál:
Au 585/1000 81 g
Český granát 65,221 Ct
70 ks; 6,8 x 4,8 mm
1 492 ks; 1,1 – 1,5 mm

Autoři:
Hana Stehlíková (design, zlatník)
Martina Cymbálová (design, zlatník)
Aleš Hladký (brusič kamenů)
Marek Duffek (zlatník, fazér)

TZ_GRANAT TURNOV_Vyrocni zlata souprava

GRANÁT, D.U.V TURNOV

Granát, umělecké šperkařské družstvo se sídlem v Turnově, je výrobcem šperků s českými granáty, které jsou naprosto unikátní a vyhledávané zákazníky po celém světě. Granát Turnov byl založen v roce 1953. V současné době je vlastníkem Českých granátových dolů Granát Turnov a má těžební právo na české granáty v Podsedicích a Dolní Olešnici. Celý proces těžby českých granátů je velmi ekologický a využívá se při něm výhradně cirkulační voda. Z 1 t vytěženého materiálu se získá cca 14 g českého granátu. Po těžbě je vždy celý dobývaný prostor rekultivován.
Vytěžené české granáty se třídí ručně a pro výrobu šperků se používají pouze ty nejkvalitnější drahokamy. Zlatníci a brusiči Granátu Turnov jsou skutečnými mistry svého řemesla. Designové oddělení pravidelně připravuje nové kolekce, které odpovídají nejnovějším trendům. Řemeslné dovednosti a preciznost zaručují zákazníkům špičkovou kvalitu výrobků. Každý šperk se vyznačuje dominancí drahokamu nad kovem, zdůrazňující tradiční zpracování s vysokým podílem ruční práce.

Od svého založení v roce 1953 dosáhl Granát mnoha úspěchů a získal několik prestižní ocenění, mezi ta nejvýznamnější patří ocenění „GRAND PRIX“ Brusel v roce 1958, reprezentace na Světových výstavách v Montrealu, Osace, Aichi (Japonsko) a Šanghaji (Čína).

Dnes se Granát Turnov pyšní sítí prodejen, vlastní galerií v Turnově i Muzeem českého granátu v Praze. Granát Turnov je vlastníkem ochranné známky a chráněného označení původu „Český granát“ a „Šperky z českého granátu“. Všechny originální produkty vytvořené Granátem Turnov mají speciální certifikáty.