KRYSTALY – 80 let ve službách technického pokroku – VÝSTAVA PRODLOUŽENA DO 31. 8.

16.03.2023 - 31.08.2023

Syntetické krystaly už bezmála jedno století nenápadně přispívají k lepší kvalitě života nás všech. Výstava s názvem KRYSTALY  – 80 LET VE SLUŽBÁCH TECHNICKÉHO POKROKU provede návštěvníka historií pěstování krystalů a předvede způsob, jakým se syntetické krystaly připravují dnes. Umožní nahlédnout pod pokličku všeho, čím se dnes vlastně turnovský CRYTUR zabývá, a vyzkoušet „na vlastní kůži”, ve kterých moderních technologiích dnes krystaly nacházejí své uplatnění. Práci turnovské progresivní firmy CRYTUR nalézáme v řadě odvětví, která zde budou představena velmi názornou a interaktivní formou. Každý návštěvník po zhlédnutí této výstavy bude mít mnohem jasnější představu, co se za zdmi CRYTURu vlastně děje. Neuvěřitelně zní, že se bez něj neobejdou ve švýcarském CERNu, ale ani v medicíně, mikroskopii, geologii, v rentgenových kamerách nebo třeba, když chcete odstranit staré tetování. Pěstování krystalů – důležitá práce turnovského CRYTURu. Chcete vidět, jak roste krystal? Díky hologramu to uvidíte do minuty, i když ve skutečnosti to trvá třeba měsíc! To a mnoho dalšího čeká na návštěvníky této výjimečné výstavy, kterou by chtěl turnovský CRYTUR oslavit 80 let trvající tradici tohoto extrémně zajímavého oboru v Turnově.
Vernisáž výstavy ve čtvrtek 16. března od 17:00.

Úvodní slovo Ing. Jan Bitman, marketing manager Crytur Turnov
Hudební doprovod vernisáže: Duo BigBand a Sáva Klobušická

Výstavní sál / 16. 3. – 31. 8. 2023

CRYTUR POZVANKA