Březen, 2024

20bře17:0019:00Křest knihy Vladimír Krýš, turnovský stavitel

Detaily události

Křest knihy Vladimír Krýš, turnovský stavitel

Křest knihy se uskuteční ve středu 20. března 2024 od 17.00 hodin v atriu Muzea Českého ráje v Turnově.

Kmotry knihy se stanou Doc. Mgr. Radovan Lipus, Ph.D. (autor projektu Šumná města, scénárista
a režisér) a Ing. Tomáš Hocke (starosta města Turnov).

Odpolednem provede David Hamr, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Vltava.

Knihu bude možné zakoupit na místě za zvýhodněnou cenu.

Kniha o architektu a staviteli Vladimíru Krýšovi poodhaluje příběh jednoho z regionálních stavitelů meziválečného období, kteří svou přičinlivostí ovlivnili zástavbu menších měst. Díky nim se moderní doba promítala také mimo hlavní centra a přinesla svěží vítr i tam, kde ho až do nedávné doby málokdo hledal. Publikace navazuje na stejnojmennou výstavu, která proběhla na sklonku roku 2022 v Muzeu Českého ráje v Turnově, a je v podstatě katalogem Krýšových prací s obecnějším zhodnocením v úvodních kapitolách a bohatým obrazovým doprovodem.

Autorkou knihy je Mgr. Petra Šternová z NPÚ, ÚOP v Liberci.
(Vydal: Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci 2023.)

Vladimír Krýš, Pozvánka křest knihy

Vstup volný.