Muzeum Českého ráje v Turnově

17.2. 2017

HOROLEZECKÁ FOTOGRAFIE 2

Připravujeme druhé pokračování výstavy horolezeckých fotografií, kterou jsme spolu s Vámi poprvé uskutečnili v roce 2013. Přispějte do druhého kola svými fotografiemi lezeckých výprav do skal Českého ráje nebo Saského Švýcarska. Přidají se k nám i němečtí lezci a společně tak začneme naplňovat projekt přípravy stálé expozice horolezectví. Termín pro odevzdání fotografií je 30. 4. 2017!Více informací najdete v přiloženém plakátu.

Alžběta Kulíšková a David Marek, tel. 606 069 150
kuliskova@muzeum-turnov.cz
marek@muzeum-turnov.cz

 

 

 

 

 

 

 

15.2. 2017

MÁME NÁPAD! ZAPOJÍTE SE?

Dokážeme společnými silami uplést šálu dlouhou tak, že jako girlanda ozdobí Skálovu ulici a spojí muzeum s náměstím? Je to mnoho metrů, ale společně bychom mohli tento nápad zrealizovat. Za své, libovolným vzorem upletené šály široké od 15–20 cm donesené do Kamenářského domu v areálu muzea dostanete volnou vstupenku na výstavu „Na vlně vlny“, které se bude konat od 15. června do 10. září. Jednotlivé různobarevné kusy budeme postupně sešívat od června do srpna a pak zavěsíme.
Pokud vás baví pletení a chcete přiložit ruku ke společnému dílu, jenže vám chybí vlna, můžete si ji vyzvednout v Kamenářském domě. Na druhou stranu budeme moc rádi, když nám donesete vlastní nepotřebnou vlnu a zbytky přízí, pro které už doma nenajdete využití.

Naše společné dílo se neztratí, vlněnou šálu použijeme na zimní výzdobu města, můžeme například šálou obalit kašnu na náměstí nebo pódium o vánočních trzích.
Těšíme se na vás a vaše vlněné příspěvky!
Jana Válková Střílková, kurátorka výstavy Na vlně vlny, tel. 775578220

16.1. 2017

PŘESHRANIČNÍ PROJEKT HOROLEZECKÉ EXPOZICE: Pro horolezce neexistují hranice – Für die Bergsteiger gibt es keine Grenzen

PROJEKT Horolezecké expozice

8.6. 2016

KATALOG VÝTVARNÝCH A ŘEMESLNÝCH DÍLEN PRO ŠKOLY A NAHLÁŠENÉ SKUPINY

KATALOG DÍLEN A ZÁŽITKOVÝCH PROGRAMŮ

Programy jsou určeny pro žáky ZŠ, studenty SŠ a větší skupiny zájemců. Rezervace nutná!

2.10. 2013

Nepřehlédněte!!

CESTA KAMENE – Interaktivní zábavně poučná stezka
Tato stezka provází své „cestovatele“ zábavnou formou stálými expozicemi našeho muzea  – expozicí mineralogie, drahých kamenů a etnografie. Na Cestě kamene prování „cestovatele“ pracovní list, který není tradičním didaktickým materiálem klasického formátu, ale jedná se o pestrou skládanku – hru, kterou si „cestovatel“ v expozicích postupně skládají.

25.1. 2013

ÚŘEDNÍ HODINY: úterý a čtvrtek 9.00 – 16.00 hod.

Návštěvy mimo tyto úřední dny hlaste prosím předem.